Adaptační kurz 6.B

3. 10. 2022

Dne 19. září jsme my, sportovní třída 6. B, vyrazili na týdenní adaptační kurz do Roštína. Hned po příjezdu jsme se rozdělili do pěti smíšených družstev, jejichž názvy byly vytvořeny z písmen našich křestních jmen, a tak vznikla družstva Arsenal, No name, Kaštani, Šmoulix, Tornáda.

Po celý týden nás provázely sportovní aktivity. Zdokonalovali jsme se v atletické abecedě, učili jsme se základům volejbalu a softballu. To, že jsme opravdu sportovci, nám potvrdila středa 21. září. V Kroměříži se hrál zápas FC Baník Ostrava – HS Kroměříž. Tuto příležitost jsme si nemohli nechat ujít, a tak naše třída hned po snídani vyrazila pěšky směr Kroměříž, aby o tento zážitek nepřišla. A že to stálo zato!!!

Během týdne jsme však měli i spoustu dalších aktivit, které si pro nás připravili naši učitelé ve složení J. Němečková, N. Nakládalová a O. Mrázek. Nazdobili jsme si trička, vytvořili třídní vlajku, zahráli spoustu seznamovacích her, vyluštili osmisměrky, procvičili trpělivost u hry Náhoda, získali vědomosti o zimních a letních olympijských hrách a zatančili Just Dance.

Někteří z nás zjistili, že i strach jde překonat díky stezce odvahy. Všichni jsme ji zvládli, i když každý z nás ji musel jít sám. Odměnou nám byl nejen dobrý pocit, ale i věcný dárek.

I když nám ze začátku týdne počasí moc nepřálo, stejně jsme si vše skvěle užili. Navíc si z kurzu každý odvezl spoustu sladkostí a drobných dárků. Za to patří dík i našim rodičům. Nejlepší ze všeho však bylo, že jsme se domů vraceli plní krásných zážitků a s pocitem, že máme bezva partu!