Alergeny ve školní stravě

7. 11. 2014

Nová možnost získat informace o možných alergenech přítomných ve stravě školní jídelny.

Naše školní jídelna bude od 3. listopadu 2014 zveřejňovat informaci o možných alergizujících látkách přítomných v připravované stravě.

Označení přítomnosti alergenu bude na jídelním lístku za každým pokrmem vyznačeno v závorce číslem označující alergen.

U jídelního lístku bude příloha – seznam legislativně stanovených alergenů s označením čísla, které je přeneseno na jídelní lístek. Přítomnost alergenu bude přenesena z receptur a ingrediencí, které byly použity při výrobě jednotlivých pokrmů ve školní jídelně.

Podrobné informace si můžete přečíst v sekci DOKUMENTY - INFORMACE PRO VEŘEJNOST - INFORMACE O ALERGENECH.