Aprílová škola ve III.C

4. 4. 2016

Aspoň jednou stát před tabulí a nebýt tím, kdo je zkoušený ... Alespoň jedenkrát klást otázky a nemuset je zodpovědět ... Moci někdy vyvolat svou paní učitelku ... Že je to jen sen? Jen nesplněné přání? Kdepak! To je apríl!

V pátek 1.4.2016 se tato přání stala ve třídě 3.C skutečností. Do třídy přibyla nová žákyně Martička a s ní mnoho mladých pedagogů. V projektovém dni "Aprílová škola" si děti vyzkoušely, jaký je to pocit stát před tabulí, vyvolávat své kamarády i paní učitelku, zodpovídat zvídavé dotazy, opravovat zadané úkoly, vymýšlet činnosti tak, aby se nikdo nenudil, prostě učit.

Svou nezkušenost nahradili malí učitelé nadšením, pílí a pečlivostí, s jakou si pro ostatní připravili pracovní listy, obrázkové odměny a dokonce i originální třídní knihu.

Atmosféra plná smíchu, legrace a veselí určitě dělala čest prvnímu dubnovému dni, i když se mnohdy mladí vyučující zapotili ve snaze udržet pozornost a plné zaujetí všech zúčastněných.

Zkrátka : AŤ ŽIJE APRÍL!

Mgr. Marta Šustková