Atletika - 4boj+přespolák

11. 10. 2022

V atletice bodujeme

Výběr žáků a žákyň druhého stupně se v minulém týdnu zúčastnil hned dvou atletických soutěží.

Ve středu 5. října jsme bojovali v krajském kole atletického čtyřboje, kdy žáci a žákyně soutěžili ve sprintu, vytrvalosti a technických disciplínách jako byl hod míčkem, vrh koulí, skok daleký a skok vysoký. Obě naše mladší družstva se umístila na krásném 2. místě, starší žákyně obsadily 5. místo a starší žáci vybojovali 4. místo.

Hned následující den vyjel výběr mladých talentů na okresní kolo v přespolním běhu, tradičně konaném v Bystřici pod Hostýnem. I tam jsme byli velmi úspěšní a všechna naše družstva dosáhla “na bednu”. Mladší žáci i žákyně si doběhli pro absolutní vítězství a postupují do krajského kola, kam s nimi pojedou i naši starší žáci, jelikož obsadili skvělou 2. příčku. Pomohl tomu i výkon Pavla Jakeše, který ve své kategorii doběhl na prvním místě. Starší žákyně také nepřijely s prázdnou a vrátily se domů s bronzovými medailemi! Gratulujeme všem sportovcům k jejich výkonům a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy.