Návštěva Agrodružstva Postoupky

21. 6. 2019

NÁVŠTĚVA AGRODRUŽSTVA POSTOUPKY

Ve středu 12.6.2019 jsme spolu se třídou 6B navštívili Agrodružstvo Postoupky v rámci projektu „Pomozte nám zachránit farmáře“. Po příjezdu do družstva nás zavedli do místní budovy, kde pro nás připravili na stolech malé hromádky s obilím, kukuřicí …a my jsme poznávali. Potom nám začali vyprávět, jak to vlastně v takovém družstvu probíhá.

Poté jsme se šli podívat na zemědělské stroje: kombajny, traktory a postřikovač. Pak nás zavedli podívat se na telata, která pobíhala v malých ohradách. Telátka jsme si mohli i pohladit. Odtud jsme se šli podívat na dospělé krávy, kde se zrovna ten den narodilo nové mládě. Dozvěděli jsme se, že v letních měsících může kráva vypít až 160litrů vody denně. Pokračovali jsme dále do místnosti, kde se krávy dojí. Tam jsme viděli dojící přístroje a nádoby, do kterých se mléko odvádí.

Poté jsme se šli podívat na březí krávy, které mají trochu jinou péči. Ukazovali nám, kde mají žrádlo pro krávy, a kde se vyváží hnůj.

Na konci prohlídky jsme vyhodnotili, co se nám na farmě líbilo a dostali jsme tašku s mléčnými výrobky a prospekty.

Rád bych za všechny poděkoval za milou pozornost všem zaměstnancům družstva, kteří se nám věnovali.

Igor Matoušek, 6.A

Odkaz na foto zde.

Cyklokurz - 9.B (4. 9. - 6. 9. 2024)

4. 9. 2024