Den napříč školou na Slovaně očima ředitelky

8. 3. 2018

Paní učitelky, páni učitelé, milí žáci.

Dnes bych se ráda připojila k rannímu hlášení našich Slovanovců, za které si jistě zaslouží velkou pochvalu a ocenění.

Vrátím se s nimi do minulého týdne k zvláštnímu dni, který proběhl ve všech třídách II. stupně. Cílem čtvrtečního dne napříč školou bylo především uvědomit si, že existují i lidé mimo vlastní třídu, seznámit se a naladit na stejnou vlnu, společně pak něco vytvořit a nakonec zhodnotit společné úsilí. Myslím, že se vám to více než podařilo.

O úspěchu svědčí nejen výsledky výstupní žákovské ankety, nejen nástěnky s vašimi vzorovými pracemi, ale především to, co se po celý den odehrávalo ve třídách a chodbách školy. Děkuji všem, kteří se nechali strhnout ke společnému tvoření, děkuji žákovským šéfům i vedoucím učitelům, kteří byli po tento den vašimi průvodci. Především pak už dopředu děkuji všem, kteří se budou snažit nově vzniklá přátelství udržovat, protože přesně toto by bylo tím nejdůležitějším výsledkem podobných netradičních školních dnů.

Na závěr bych ráda poděkovala našim prvňáčkům, kteří pomocí hlasovacích nálepek vybrali vítěze soutěže o nejlepší vizitku spolužáka. Stala se jím Eliška Liláková, která prokázala nejen velké výtvarné nadání, ale také zručnost zkušené kreslířky. Elišce blahopřejeme a přejeme jí hodně dalších úspěchů.

Přeji všem krásný a úspěšný den.