Hlášení školního parlamentu X.

30. 11. 2017

Dobré ráno Slovane. Opět se Vám hlásí Slovanovci se svým středečním hlášením. Jako vždy, připomeňme si minulý týden ve škole.

V pondělí 20. listopadu se konalo školní kolo dějepisné olympiády, letos na téma „Období první republiky“, proto se zúčastnil pouze devátý ročník. Celkově se olympiády zúčastnilo 23 žáků. Na třetím místě se umístil Tomáš Kočař z 9C, druhé místo získal Filip Dočkal z 9B. Na prvním místě se umístila Kristýna Beranová ze třídy 9C. Vítězka bude reprezentovat naši školu v okresním kole, přejeme jí hodně úspěchů. Celkovou výsledkovou listinu si můžete prohlédnout u kabinetu paní učitelky Hájkové.

Středa byla zajímavá pro žáky čtvrtého ročníku, vydali se totiž do divadla ve Zlíně. Ve čtvrtek navštívil celý druhý stupeň Dům kultury, kde shlédl zeměpisný pořad o Brazílii, a žáci se dozvěděli spoustu zajímavých informací. Třída 5C se zúčastnila akce Airtrack na Střední pedagogické škole, třída 4B se zúčastnila besedy v knihovně.

Ve čtvrtek se dále konala soutěž „Bible a my“ na Arcibiskupském gymnáziu Kroměříži. O výsledcích Vás budeme informovat.

V pondělí se třída 9A vydala na návštěvu Úřadu práce v Kroměříži. Tuto návštěvu včera absolvovaly i třídy 9B a 9D. Včera také proběhla informační schůzka účastníků zájezdu do Anglie. Na naší škole se konala Konference etické výchovy a v odpoledních hodinách pak proběhly třídní schůzky na prvním stupni a konzultace na druhém stupni.

A nás čeká v následujících dnech?

Dnes navštíví třída 9C Úřad práce v Kroměříži. Zítra se koná krajské kolo halové kopané chlapců v doprovodu pana učitele Adamíka. Všem reprezentantům přejeme hodně úspěchů.

V pátek nás bude ve škole méně, celý osmý ročník se vydá do Brna, kde stráví dopoledne v science centru VIDA (tedy přírodovědeckém centru). Žáky budou doprovázet paní učitelky Letková, Winterová, Mládková, Krásná.

Na závěr máme pro žáky druhého stupně informaci ohledně zájezdu do Anglie - pokud by měl někdo zájem přihlásit se na tento květnový zájezd (13. - 18. května), jsou ještě volná místa. V případě zájmu se hlaste u paní učitelky Stavinohové.

Toto byla poslední informace, se kterou se s Vámi loučíme.

Všem žákům i vyučujícím přejeme hezký den.