KROMĚŘÍŽSKO-SLOVANSKÁ SUPERSTAR

5. 5. 2016

Ve čtvrtek 28. dubna 2016 se Kroměříž rozezvučela zpěvem populárních písní. Konala se totiž "KROMĚŘÍŽSKO-SLOVANSKÁ SUPERSTAR“ - soutěž pořádána již šestým rokem Základní školou Slovan ve spolupráci s SZUŠ D-Music.

Jedná se o pěveckou soutěž, kde si spousta mladých lidí poprvé zazpívá na mikrofon v doprovodu instrumentálních nahrávek. Někteří jsou dokonce tak nadaní, že jsou schopni vlastního doprovodu na hudební nástroj.

Ve čtyřech vypisovaných kategoriích se zúčastnilo téměř 30 soutěžících. Repertoár písniček, které si zpěváci sami vybrali, byl různorodý. Zaznívaly songy české, slovenské a nechyběly ani anglické písně.

Všem soutěžícím patří obdiv za projevenou odvahu, protože každý z nich podal velmi pěkný výkon. Vítězi jednotlivých kategorií se stali za 5. a 6. třídu Veronika Handlová s českou interpretací písně "Hallelujah" a Michaela Suchá s písní Happy together, za 7. a 8. třídu Nikol Nováková s písní Šípková Růženka a v nejstaší kategorii 9. tříd zvítězila Alexandra Herzánová s písní Your Song. Myslím, že za všechny nadšené diváky mohu říci, že jsme prožili velmi příjemné dopoledne a už nyní se těšíme na další ročník této soutěže.

Žáci ZŠ Slovan