Lyžařský kurz "Běžky"

2. 3. 2020

Dne 3. února 2020 jsme se my, žáci 8. B a některé dívky z 8. A a 8. E, vydali na běžkařský kurz. Vyjížděli jsme z nádraží brzy ráno. Cesta vlakem i autobusem byla velmi pohodlná, protože jsme po většinu času jízdy seděli, zato část cesty pěšky byla o trochu náročnější. Naším dočasným domovem se stala chata Kurzovní. Většina z nás byla mile překvapená pokoji, ve kterých jsme byli těsně před obědem ubytovaní.

Hned po krátkém odpočinku začal náš prvotní výcvik kolem chalupy. Většina z nás stála na běžkách poprvé, nebylo tedy divu, že se někteří  po většinu času spíše váleli ve sněhu. Jenže den po dni jsme se v dopoledním výcviku zdokonalovali, a tak jsme již od druhého dne podnikali odpolední výlety. V úterý jsme se podívali na Praděd, i když počasí nebylo nic moc, chumelilo a byl silný vítr, všichni jsme se vrátili v pořádku. Ve středu nás čekal výjezd na Švýcárnu. Tady si většina z nás dala za odměnu nějaký ten koláček či dortík. Čtvrteční den byl trošku jiný. Čekal nás celodenní výlet na Červenohorské sedlo.

Večery jsme trávili v klubovně, kde si pro nás učitelé připravili zábavné hry a záživné připomínky k našim běžkařským výcvikům. Poslední večer jsme zaslouženě odpočívali v místním wellness.

Na tento zájezd přijela spousta nezkušených běžkařů, ale odjížděla z něj vysportovaná parta běžců se spoustou krásných zážitků.

Cyklokurz - 9.B (4. 9. - 6. 9. 2024)

4. 9. 2024