Na Slovaně rádi cestujeme

20. 10. 2015

Žáci ZŠ Slovan velmi rádi cestují po Evropě, letos na podzim si za cíl své cesty vybrali Paříž.

Přečtěte si, co o své cestě napsali:

Druhý říjnový týden v pondělí dopoledne jsme se vypravili na školní zájezd do Paříže. Přežili jsme ve zdraví den i noc v autobuse, aby nás ráno přivítala deštivá Paříž v době dopravní špičky. Všichni jsme se shodli na tom, že v Paříži bychom opravdu nikdy řídit nechtěli. Naštěstí se počasí umoudřilo, takže výhled z Eiffelovy věže byl naprosto okouzlující ať už z druhého či třetího patra.

První den na nás čekal maraton po městě na řece Seině… zhlédli jsme mnoho památek, budov, náměstí i mostů. Za všechny jmenujme aspoň některé: Tuilerijské zahrady, kde jsme si odpočinuli u rybníčku na slunci, most Alexandra III., třídu Champs Elysée včetně Vítězného oblouku i Muzeum parfémů Fragonard. Večer jsme se ubytovali na dvě noci v Hotelu F1 na pařížském předměstí.

Druhý den po snídani jsme navštívili čtvrť La Défense, které se přezdívá pařížský Manhatten. Je to moderní čtvrť plná obchodů a kanceláří. Odtud vedly naše kroky do umělecké čtvrti Montmartre s návštěvou baziliky Sacré Coeur a nákupem suvenýrů v úchvatných obchůdcích. Poté jsme se přesunuli do Latinské čtvrti, navštívili chrám Notre-Dame, nakrmili z ruky velmi ochočené holuby a vypravili se k Louvru a její skleněné pyramidě. Odtud jsme se vydali podél nábřeží Seiny k přístavišti, abychom absolvovali hodinovou plavbu lodí po řece a mohli se podívat na celou řadu pamětihodností z jiného úhlu. Vyzkoušeli jsme si ozvěnu pod pařížskými mosty. Plavbu jsme si užili i navzdory zatažené obloze a silnému větru. Tím náš druhý den v Paříži skončil.

Třetí den nás čekala návštěva Disneylandu, na kterou se mnozí z nás těšili nejvíce. Užili jsme si v zábavním parku celou řadu atrakcí i adrenalinu nejen na horských dráhách a prokázali jsme i vzájemnou solidaritu při nedorozumění se vstupenkami. Ve večerních hodinách jsme se vypravili na zpáteční cestu domů, během které jsme odevzdali vypracovaný kvíz o Paříži, a ti nejlepší z nás byli odměněni. Celou dobu nás provázel příjemný a pohodový průvodce Patrik, který znal pařížské reálie, protože jako chlapec trávil ve Francii každé prázdniny. A nás, kteří se učíme francouzský jazyk, ohromil svou bezvadnou francouzštinou.

V pátek po poledni náš zájezd skončil. Užili jsme si spoustu legrace, dozvěděli se mnoho nových informací a odnesli spoustu krásných vzpomínek.

Našim „francouzským“ paním učitelkám dalo jistě spoustu práce zájezd připravit, ale určitě se to vyplatilo.

Krásné fotografie Paříže a našich zážitků si můžete prohlédnou v galerii.