Na soudě s úsměvem

10. 11. 2016

První zážitek ze soudní síně mají za sebou naši žáci IV.D. Pro tentokrát to zvládli s úsměvem a my jim přejeme, aby to tak bylo vždy.

Dne 9. 11. 2016 jsme se hned ráno vydali k budově Okresního soudu v Kroměříži. Bezpečnostní prohlídka u vstupu proběhla dobře (jen paní učitelka měla nůžky:-)) a my jsme se mohli s tímto úřadem blíže seznámit. Prohlédli jsme si jednací místnosti, zadržovací cely, oblékli soudcovský talár a vyzkoušeli jeho židli. Lavice pro obžalované a pro návštěvníky jednání nám přišly hodně nepohodlné, stejně jakou pouta, která nás tížila na rukou. Naštěstí justiční stráž neztratila klíče! Zúčastnili jsme se soudního líčení, kde jsme viděli v akci paní soudkyni a státní zástupkyni. Musíme uznat, že jejich práce není rozhodně snadná. Velký dík patří členům justiční stráže, kteří odpovídali na naše všetečné dotazy a panu Slezákovi, který se nám ochotně věnoval a připravil pro nás pěkné dopoledne. Co dodat závěrem? Ať příští návštěva je zase jen příjemnou exkurzí!

Žáci IV.D