Návštěva Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín

21. 1. 2016

Naše škola se v tomto školním roce již potřetí vydala za hudbou Filharmonie Bohuslava Martinů do Zlína. Všechny tyto koncerty pro školy se konají v překrásném Kongresovém centru, které je laděno do fialové barvy a u stropu poletují bílí motýliJ Název letošního představení zněl „ Sny a vášně romantismu“. Kongresové centrum bylo téměř zaplněné. Byl tam velký orchestr, který dirigoval pan Miloš Machek. Pan dirigent měl krásný žlutý frak a vždycky nám o každé skladbě či skladateli pověděl nějakou zajímavost. Součástí koncertu byla i projekce fotografií na plátně, abychom si lépe představili, o čem skladby jsou. Na koncertě zazněly např. skladby od Antonína Dvořáka, Bedřicha Smetany, Petra Iljiče Čajkovského nebo třeba známá předehra z Carmen od Georgese Bizeta. Koncert se nám všem líbil a zanechal v nás hluboký zážitek.