9. 3. 2018

Plníme program Skutečně zdravá škola

Základní škola Slovan Kroměříž je školou podporující zdraví.

Chceme, aby žáci naší školy byli zdraví a spokojení a hlavně, aby dostali šanci na lepší a zdravější život. Zapojili jsme se proto do programu Skutečně zdravá škola, který má za cíl zlepšení školního stravování a zvýšení odpovědnosti nás všech za své zdraví. Kvalitní vzdělávání pomáhá vytvářet sebevědomé a spokojení děti. Jídlo tvoří základ našeho života a naší budoucnosti a musí tedy hrát ve vzdělávání dětí klíčovou roli.

Naším cílem je:

• Zlepšit kvalitu školního stravování.

• Rozvíjet dovednosti a návyky žáků, které budou potřebovat ke zdravému a úspěšnému životu.

• Pomáhat dětem rozvíjet praktické dovednosti, jako je vaření, pěstování a výběr vhodných potravin z hlediska zdraví i udržitelného rozvoje.

Více informací o programu je možno získat na www.skutecnezdravaskola.cz nebo kliknutím na banner úvodní stránky.