Pokyny k cestě do SRN a Švýcarska ve dnech 6. – 9. června 2017

12. 4. 2017

V červnu se žáci naší školy opět vydají do zahraničí. Přinášíme potřebné informace.

Vážení rodiče, milí účastníci zájezdu,

vzhledem k tomu, že se blíží termín odjezdu do Europaparku v SRN a Švýcarska, dovoluji si vám zaslat podrobné informace k akci.

Odjezd autobusu z Hanáckého náměstí v Kroměříži bude v úterý 6. června 2017 v 6.00,

sraz v 5,45. Návrat je plánován na pátek 9. června v časných ranních hodinách.

Během jízdy budeme dodržovat každé cca 4 hodiny bezpečnostní a zdravotní přestávky. Myslete prosím na náhradní obuv a oblečení v případě nepříznivého počasí v průběhu akce, pohodlný oděv a obutí na cestu (zpět se jede přes noc). O aktuálním počasí po trase i předpovědi v době zájezdu si můžete najít informace např. na adresách ww.yr.no nebo www.wetter24.de. Zde pak stačí jen zadat Sinsheim, Rust, Basel, Vaduz apod.

Jednotlivá místa navštívíme podle prezentovaného programu, Doporučujeme tedy jen malou částku € na WC, pohlednice, drobné nákupy a občerstvení po cestě apod., vstupné do Europaparku je již započítáno v ceně akce. Jeden den strávíme i ve Švýcarsku, kde by opět na drobnou útratu za občerstvení a suvenýry mělo stačit kolem 10 CHF; mnohde se dá platit i €.

Ubytováni budeme obě noci v dřevěných srubech a “spacích vozech” pro 4 a 6 osob v TIPI DORFU poblíž areálu Europaparku (nutné vlastní povlečení nebo spacák), po oba večery bude možnost opékat špekáčky či uzeniny z vlastních zásob, ráno zde máme zajištěny bohaté snídaně.

Ještě několik slov k dalšímu stravování. Doporučuji instantní polévky a nápoje v prášku, ovoce, zeleninu a trvanlivé potraviny z ČR. Pečivo, nápoje a případné další potraviny lze pak zakoupit průběžně i cestou. U řidičů autobusu si budete moci zakoupit teplé i studené nápoje za Kč.

Všichni účastníci jsou připojištěni na léčebné výlohy v zahraničí a pojištění odpovědnosti za škodu, vše u pojišťovny UNION. Nezapomeňte na platný cestovní pas nebo OP, osobní léky a hlavně dobrou náladu!!!

Případné další dotazy ohledně programu a organizace akce rád zodpovím na níže uvedeném emailu nebo během informační schůzky ve škole dne 11. dubna 2017.

S přátelským pozdravem

Mgr. Petr Hambálek