Přírodovědná exkurze do Vídně

13. 12. 2016

Ve čtvrtek 8. prosince 2016 se konal zájezd do Vídně pro žáky 7. a 8. ročníků. Celkem jelo 86 dětí a 5 učitelů. Hlavní organizátorkou byla paní učitelka Radka Petříková. Zájezd zajistila cestovní kancelář Frčíme s.r.o.

Navštívili jsme spoustu zajímavých míst. Nejprve jsme si prohlédli  Hundertwasserův dům, odkud jsme se autobusem přemístili k zámku Schönbrunn, k letní rezidenci Habsburků. Pak jsme jeli do Haus des Meeres, kde jsme mohli obdivovat až 10 000 živočichů – mořské ryby, želvy, hady krokodýly, opice. Z nejvyššího patra budovy je krásný výhled na celou Vídeň, který nám ale bohužel trochu pokazila mlha.

Během dne jsme samozřejmě navštívili i několik tradičních vánočních trhů. Ty nejhezčí a nejznámější se každoročně konají před radnicí.

Kromě suvenýrů jsme si domů přivezli spoustu pěkných zážitků a věříme, že se do Vídně zase někdy vrátíme!

Tomáš Kočař VIII. C