PROJEKTOVÝ DEN S PARTNERY BEZPEČNÉ ŠKOLY – AKTIVITY NA SZŠ

7. 4. 2017

V úterý dne 28. 3. 2017 jsme měli projektový den. Začali jsme na kroměřížské Střední zdravotnické škole. Mile nás uvítali a zavedli do šaten. Zde jsme si odložili své věci a rozdělili se do čtyř skupin. Podle čísla skupiny jsme navštěvovali jednotlivá stanoviště.

Naše skupina začala na stanovišti číslo dvě – přenos zraněného. Nejdříve jsme ošetřili zlomený kotník, zhotovili nosítka ze dvou dlouhých dřevěných tyčí a mikin. Pak jsme zraněného naložili na nosítka a museli jsme projít překážkovou dráhou. Následně jsme se přesunuli na třetí stanoviště – resuscitace utonulého. Každý si vyzkoušel oživení, které nebylo vůbec lehké. Nakonec jsme ale byli úspěšní a získali devět bodů z deseti. Nasměrovali nás k dalšímu stanovišti – co dělat, když nás uštkne had a pokouše pes. Správně jsme ošetřili všechna zranění a dověděli se spoustu nových věcí. Čekalo nás poslední místo, kde jsme řešili srážku cyklisty s bruslařkou. Tady jsme se museli vypořádat s četnými pohmožděninami, a dokonce i otevřenou zlomeninou. Ze začátku jsme zpanikařili, ale po chvíli jsme se vzpamatovali a začali spolupracovat. S obvazy jsme nakonec vše zvládli a tím naše návštěva skončila.

Velmi se nám líbilo, že celou akci připravili mladí zdravotníci v čele s paní učitelkou Petříkovou. Průměrný věk dětí byl dvanáct let, a proto jim patří náš velký obdiv. Celá akce byla skvělá, protože jsme si odnesli spoustu nových vědomostí a cenných zkušeností.

Beáta Poláchová a Amálie Stoklasová 7.A

Naše fotogalerie