Republikové finále v minifotbale zná své vítěze

26. 5. 2017

Přinášíme zpravodajství z posledních dvou školních dní, které byly pro naši školu velmi výjimečné.

Nejlepší hráči minifotbalu ze základních škol se sjeli do Kroměříže. Ve čtvrtek a pátek 25. a 26. května se na stadionu SK Hanácké Slávie Kroměříž odehrálo finále dalšího z řady turnajů o Pohár ministryně školství. Patronem akce byl bývalý český reprezentant Zdeněk Grygera.

Vítězi republikového finále se nakonec v Kroměříži stali chlapci z 33. ZŠ Plzeň a mezi dívčími týmy si pohár odvezly hráčky ZŠ Praha Eden. Zahanbit se však nenechali ani domácí, chlapecký tým ZŠ Slovan Kroměříž totiž vybojoval bronzové medaile. Tým Slovanu se na stupně vítězů dostal i navzdory zranění brankáře, ke kterému došlo už během prvního zápasu.

Ředitelka soutěže paní Svatava Ságnerová v rozhovoru pro tisk mimo jiné řekla: „Myslím si, že akce se vydařila po všech stránkách, a to od té organizační až po stránku hráčskou. Divácká kulisa byla také fantastická a počasí nám všem neskutečně přálo, takže myslím, že každý kdo na stadion Hanácké Slavie přišel, tak si našel to své.

ZŠ Slovan, která byla spolupořadatelem této akce, se své role zhostila velmi dobře, a tak bych touto cestou ráda poděkovala:

Našim půvabným a tanečně nesmírně nadaným Neonkám a jejich velitelce Šárce Jerglové. Holky, byl na vás krásný pohled.

Dále děkujeme dvanáctce nosičům informačních cedulí za důstojnou reprezentaci školy a přispění ke zdárnému průběhu oficiálních ceremonií. Holky a kluci, zvládli jste to na jedničku.

Děkujeme všem podavačům míčů, kteří se za brankami všech osmi hřišť naběhali často víc, než samotní hráči. Kluci, byl na vás spoleh a dostali jste se i do televize.

Obrovský dík patří našim atletům a gymnastům, kteří pod vedením našich učitelů nacvičili dynamické vystoupení na hymnu Sportuj ve škole. Panu zástupci Klimkovi sice přibylo pár stříbrných vlasů, ale výsledek stál za to. Doufám, že jsme vás neviděli naposledy.

Za nádherné profesionální vystoupení děkujeme ladným mažoretkám Kontrasty Hulín, které dodaly závěrečnému ceremoniálu potřebný lesk a vážnost a předpokládám, že mnohé dívky by je moc rády následovaly. Pokud by se některá z vás chtěla v budoucnu stát mažoretkou, přijďte se poradit za Verčou do IX. C nebo Lídou do IX.A, heslo zní: Mažoretky.

Nyní se dostáváme k těm, kteří si po celou dobu turnaje zasloužili naši největší pozornost, k našim hráčkám a hráčům, kteří s odvahou a odhodláním nastoupili do boje proti nejsilnějším týmům z celé republiky.

Obzvláště naše děvčata měla výchozí pozici velmi obtížnou, protože jejich družstvo se vytvořilo teprve nedávno právě za účelem reprezentace školy. Protože jsem sledovala všechny jejich zápasy, mohu říci, že děvčata měla mnohokrát velmi blízko k vítězství, většina bojů se odehrávala před brankou soupeřů, byly aktivní v útoku, ale chybělo jim to pověstné sportovní štěstí. O kvalitě jejich hry svědčí i výsledná skóre zápasů, která byla vždy vyrovnaná. Naše hráčka Denisa Veselá se dostala i do Týmu snů a kapitánka družstva Sára Stavjaniková je hvězdou druhého televizního přenosu ČT sport, kde je jí věnován samostatný medailon. Takže holky, děkujeme, jste naše hvězdy a stejně jako váš trenér pan Klimek.

Úspěch naší chlapecké dvanáctky snad nepotřebuje žádné komentáře. Vyrovnané skóre vašich zápasů stejně jako u děvčat ukazuje, že jste bojovali jako lvi, nic jste nepodcenili a soupeřům nedali nic zadarmo. I v oslabení bez brankářské jedničky jste obhájili třetí pozici a všechno to povzbuzování a nadšené skandování našich diváků jste si zasloužili na sto procent. Patriku Trampotovi a jeho komplikovaně zlomené ruce přejeme, aby se úraz hojil, jak nejrychleji to jen půjde a stejně jako všichni účastnění profesionálové oceňujeme, že neopustil svůj tým a podržel kluky až do konce turnaje. Zvláštní ocenění zaslouží i dva naši hráči, kteří zaujali pozice v Týmu hvězd: Jirka Sigmund a kapitán našeho družstva Štěpán Heinz.

Za úspěchem našeho družstva učitelů a pořadatelů, kteří se postavili proti týmu významných osobností, stojí rovnou měrou jejich sportovní výkony stejně jako vaše skvělé bouřlivé povzbuzování. Myslím si, že diváci to měli tentokrát velmi jednoduché, protože tento zápas byl skutečnou dramatickou show, která nenechala ani jednoho diváka v klidu. Za všechny bych vyzvedla výkony pana učitele Gregora, jehož trumpeta se stává legendární, a to nejen v naší škole.

Celý turnaj se těšil zájmu médií. Odkazy na články a televizní přenosy naleznete pod následujícími odkazy.

Úvodní zpravodajství Deníku Sport

Zpravodajství z prvního dne: Regionální deník

Zpravodajství Přerovský deník

Sportovní liga ZŠ - zpravodajství první den