Seznamovací pobyt 6. tříd v Rožnově pod Radhoštěm

19. 9. 2016

Nadešel den „D“ a žáci tří šestých tříd a pětice učitelů vyrazili do Rožnova pod Radhoštěm na tři dny, aby stmelili své kolektivy a vzájemně se všichni lépe poznali. Počasí bylo slunečné a velmi teplé po celou dobu pobytu. O plné žaludky bylo dobře postaráno pětkrát denně.

V krásném prostředí Rožnova je čekaly tři dny plné her. Aby se všichni v tom množství zúčastněných lépe orientovali, každá třída měla trička v jiné barvě, která si společně popsali a pokreslili. Dozvěděli se spoustu zajímavostí o svých spolužácích, ale i třídních učitelích, co je baví, co mají rádi, co dělají ve volném čase. Naučili se táhnout za jeden provaz při záchraně třídního Titaniku, důvěřovat si a spoléhat jeden na druhého při „sedu v kruhu“, zasoutěžili si o nejlépe opečený špekáček, vyzkoušeli svou statečnost na stezce odvahy, popustili uzdu své kreativitě při vytváření děl z přírodnin, procvičili si pravopis při „běhacím diktátu“, užili si hodně legrace a spoustu dalšího.

Jedno odpoledne navštívili podnik na výrobu svíček Unipar, odkud si odnesli svíčku, kterou sami obarvili.

Pochopili, že užiteční pro třídní kolektiv jsou nejen spolužáci aktivní a draví, ti, kteří mají neotřelé nápady, ale i ti, co se drží spíše vzadu a jednají rozvážně. Také zjistili, jak důležitá je vzájemná komunikace, respekt a tolerance.

Ze seznamovacího pobytu si mnozí odvezli diplomy a mnoho drobných odměn, za které děkujeme všem rodičům, kteří tyto dary poskytli.

Stal se z nich kolektiv, našli mezi svými vrstevníky nové kamarády a zjistili, že je jejich třídní učitelé nikdy nenechají na holičkách a vždycky tu budou pro ně, aby jim podali pomocnou ruku a pomohli jim.