Školní parlament informuje III.

4. 10. 2017

HLÁŠENÍ 4. 10. 2017

Dobré ráno Slovane. Dnes je středa 4. 10 a opět se vám hlásí Slovanovci s pravidelným hlášením.

Pojďme si připomenout události uplynulého týdne. Celý týden se nesl v duchu Týdne evropských jazyků, na chodbách školy jste se mohli přiučit cizojazyčné pozdravy, přečíst si zajímavosti o známých osobnostech nebo se seznámit s výroky slavných. Ve školní jídelně jste měli možnost ochutnat spoustu cizokrajných specialit, ve středu do školní kuchyně zavítala vzácná návštěva v podobě šéfkuchaře. Druhý stupeň se ve středu zúčastnil projektového dne zaměřeného právě na kulturu různých zemí, v pátek se pak někteří žáci dozvěděli zajímavé informace o Nizozemsku a Japonštině od speciálních lektorek, které k nám zavítaly z knihovny Kroměřížska.

Ve čtvrtek a pátek se vydala třída 8B na stmelovací soustředění, žáci si soustředění i přes brzké ranní vstávání hezky užili.

Další událostí minulého týdne byla účast vybraných žáků ze sportovních tříd na přespolním běhu v Bystřici pod Hostýnem. Starším žákům se podařilo probojovat v této soutěži dále a tento čtvrtek se zúčastní krajského kola. Za všechny přejeme hodně úspěchů.

Včera navštívili páté třídy ZOO Lešná.

A co nás čeká v následujících dnech? Dnes navštíví třídy 8A a 9A autorské čtení v knihovně, jedná se čtení z knihy Hororové povídky od autora Jana Opatřila.

V průběhu příštího týdne se vydá školní parlament do 6. tříd, kde se představí a zvolí nové členy.

Na závěr připomínáme sběr plastových vršků - stále můžete vršky nosit k tělocvičně u automatu nebo do kabinetu českého jazyka k paní učitelce Ferenzové, pokud máte vršků větší množství.

Tímto se s vámi rozloučíme, všem přejeme hezký a úspěšný den.