Stmelovací soustředění VII.C na Kamínce

26. 9. 2017

Navzdory nepříznivému počasí jsme si zopakovali úspěšný loňský seznamovací pobyt v Rožnově pod Radhoštěm. Změnili jsme pouze místo konání. Nyní jsme se vypravili na Kamínku.

Stmelovací pobyt naší třídy byl tentokrát dvoudenní. Jeli jsme autobusem do Roštína a odtud jsme si vyšlápli kopec na Kamínku i se zavazadly na zádech. Ubytovaní jsme byli ve dvou srubech. Než se odpoledne rozpršelo, zvládli jsme spoustu venkovních aktivit a her, u kterých jsme si užili spoustu zábavy a legrace. A co že jsme to vlastně hráli? Proběhl například závod stonožek, to abychom se zahřáli. V silné konkurenci svých spolužáků jsme se snažili ukořistit kousek čokolády při další společné aktivitě. Také jsme obdivovali rodinu netopýrů, která se společně s námi zabydlela v jednom ze srubů. Odpoledne bylo deštivé, stejně jako celý večer, ale nám to nevadilo. V restauraci u krbu jsme hráli tichou poštu (nešeptali jsme si věty do ucha, ale malovali jsme si obrázky na záda). Zahráli jsme si na reportéry, abychom se vzájemně vyzpovídali a dozvěděli se nové informace o svých spolužácích, o naší třídní učitelce i paní asistentce.

Kvůli nepřízni počasí sice sešlo z táboráku a opékání špekáčků, zato jsme si pochutnali na pizze. Večer jsme strávili všichni pohromadě v jednom srubu vzájemným povídáním a vyhodnocením hry na reportéry.

Dopoledne před odjezdem jsme si zahráli volejbal a kopanou, abychom si protáhli tělo, než se vypravíme domů. I zpáteční cesta proběhla v pohodě, dokonce nám vysvitlo sluníčko.

Náš stmelovací pobyt měl pouze jednu chybu – byl příliš krátký a velmi rychle nám společně strávený čas uběhl.

Mgr. Romana Katrňáková