Výborné výsledky našich žákyň v Olympiádě z českého jazyka

17. 2. 2015

,,Člověk vynalezl řeč, aby se mu vešel celý svět do hlavy.‘‘

(Jiří Voskovec)

V prosinci a lednu probíhala na základních školách Kroměřížska školní kola olympiády v českém jazyce. Také žáci naší základní školy řešili 29. ledna zajímavé a náročné češtinářské úkoly. Všichni žáci 8.A, 9.A a jazykově nadaní žáci z ostatních devátých tříd potrápili hlavy nad rozmanitou formou úkolů z morfologie, fonetiky, tvarosloví, skladby i pravopisu. Součástí školního kola byl i slohový úkol na téma: Pohled z okna.

Obě naše vítězky - Pavlína Dosoudilová z 9.D a Diana Morevová z 8.A se zúčastnily okresního kola olympiády v českém jazyce na Gymnáziu Kroměříž. S mnohem záludnějšími úkoly i s originálním zadáním slohové práce na téma Nebojte se, my tady jenom strašíme si poradily na výbornou. Diana Morevová se umístila na 1. místě a Pavlína Dosoudilová na 2. místě a budou naši školu a také kroměřížský region reprezentovat  v dubnovém krajském kole ve Zlíně. Přejeme jim hodně úspěchů.