Výlet na rozhlednu Brdo

20. 9. 2016

Žáci VII.B využili krásného počasí konce minulého týdne a alespoň na jeden den se připojili ke svým kamarádům na adaptačním pobytu v Roštíně

Bylo krásné čtvrteční ráno a my sportovci jsme nemuseli do školy. Těšili jsme se, že horký letní zářijový den strávíme v přírodě.

Pan učitel Adamík pro nás připravil pěší výlet na rozhlednu Brdo. Ne že bychom tak rádi chodili, ale představa, že se nemusíme učit, byla přece jen lákavější. Vlakem jsme se dopravili do Zdounek a odtud nás čekala procházka mezi sklizenými lány a lesem. Po namáhavé cestě jsme konečně vystoupali k cíli. Před námi se rozprostřela nádherná rozhledna. Tady na nás už čekali rovněž sportovci, šesťáčci, kteří vyšli ke stejnému cíli, ale z Roštína. Zdolali jsme pár schodů a rozhlédli se po okolí. Protože bylo pěkné počasí, viděli jsme rovinu Hané, kopečky Chřibů i okolní vesnice.

Jako odměna nás na zpáteční cestě čekalo společné opékání špekáčků na hájence v Roštíně a také koupání v bazénu. Celý výlet se vydařil a my se vraceli domů plní úžasných dojmů.

Žáci VII.B