Významné ocenění pro naší paní učitelku Hajdinovou

13. 4. 2017

Rádi bychom informovali naše současné i bývalé žáky, rodičovskou veřejnost a další příznivce školy Slovan, že naše paní učitelka, výchovná poradkyně, kolegyně a kamarádka Světlana Hajdinová si v pondělí 11. dubna převzala z rukou hejtmana Zlínského kraje Ocenění pedagogických pracovníků Zlínského kraje za pedagogickou činnost a významný přínos pro výchovu a vzdělání mladé generace

Z návrhu na ocenění citujeme slova, která paní učitelku charakterizují:

….Po vystudování Univerzity Palackého Olomouc, obor matematika - deskriptivní geometrie v roce 1985 pracovala na Základní škole Chropyně. Od roku 1988 působí jako učitelka matematiky, etické výchovy, výchovy k občanství a výchovy ke zdraví na ZŠ Slovan Kroměříž. Po absolvování příslušného vzdělání pracuje na škole také jako výchovná poradkyně a koordinátorka ŠVP a koordinátorka projetu Zdravá škola.

Trvale rozvíjí své pedagogické, didaktické a metodické dovednosti. Podporuje využívání informačních technologií ve výuce. Ve své práci je vždy tvůrčí a metodicky činná.

Paní učitelka Světlana Hajdinová je velkou propagátorkou etické výchovy, kterou v letech 2005 až 2007 postgraduálně vystudovala. Jako certifikovaná lektorka Etického fóra ČR pomáhá školám implementovat tento doplňující vzdělávací obor. Své bohaté praktické zkušenosti z výuky etické výchovy zúročila při tvůrčí autorské práci na učebnici, pracovních listech a metodické příručce Etické výchovy pro 8. a 9. ročník, které byly v roce 2014 jako součást ucelené řady zařazeny do seznamu učebnic pro základní školy v ČR.

Vlastní pedagogická činnost paní učitelky Hajdinové je praktickým příkladem etických hodnot. Svým příkladným přístupem k dětem dokáže šířit ve svém okolí pohodovou atmosféru. Vždy ráda a ochotně poradí žákům, rodičům i kolegům. Jejím každodenním cílem je utvářet kladný vztah žáků i učitelů k sobě navzájem, ke školnímu životu. Její výchovné působení výrazně ovlivnilo nejednoho žáka či absolventa školy.

Světlana Hajdinová je spolehlivá a oblíbená nejenom v kolektivu svých kolegů, ale také mezi žáky. Patří mezi velmi aktivní učitele, kteří svým originálním způsobem oživují žákům výuku. Svými aktivitami přesahuje rámec školy i města. Prezentuje a propaguje školu v regionálním tisku, snaží se o propojení školy se životem. Její vynikající práce a profesní zápal zvyšují prestiž pedagogů v očích veřejnosti. Je příkladem učitelky, která se pro tuto velmi náročnou, ale i krásnou profesi narodila….

Paní učitelce také touto cestou gratulujeme a přejeme jí i sobě, aby ještě dlouhá léta ve zdraví „osvětlovala“ cestu nejen žákům, ale i učitelům, pro které je velkým příkladem k následování.

Škola Slovan

Odkaz na školní fotogalerii