Za poznáním na veterinární školu

3. 11. 2016

Žáci ZŠ Slovan navštivili v rámci dlouholeté spolupráce Střední veterinární školu v Kroměříži. Co nového se dozvěděli tentokrát? Přečtěte si článek žákyně IX.A Terezy Hladilové a podívejte se na fotografie.

Dne 12. 10. 2016  se část naší třídy 9. A vydala na exkurzi na veterinární školu Exkurze začala velmi dramaticky -  návštěvou pitevny. Pro nás děvčata to bylo velmi obtížné, dostali jsme se totiž do nezvyklého prostředí a na pohled, který se nám nabízel, jsme nebyly moc připraveny.

Poté jsme se odebraly do učebny chemie, kde jsme se teoreticky i prakticky seznámily s technikou ohýbání skla. Nakonec jsme si doplnily kvíz týkající se vajec, V něm jsme se dozvěděly spoustu nových informací, např. jak se správně uchovávají a že se dělí na různé druhy.

Tato naše malá návštěva byla velmi poučná a zajímavá, nabyly jsme nových zkušeností a udělaly si alespoň trochu obrázek, co studium veteriny obnáší. Máme teď jasněji minimálně v rozhodnutí, zda bychom tuto školu chtěly i v následujících letech navštěvovat.

Terezie Hladilová za 9. A