Žáci ZŠ Slovan reprezentují město Kroměříž v krajských soutěžích.

4. 5. 2015

Poslední čtvrtletí školního roku je již tradičně dobou, kdy krajskými a celostátními koly vrcholí soutěžní klání žáků základních škol ve vědomostních a zájmově uměleckých soutěžích.

Jsme velmi rádi, že v řadě z nich hájí „kroměřížské barvy“ žáci ZŠ Slovan.

Na koni dubna se v Uherském Hradišti konalo krajské kolo recitační soutěže Dětská scéna 2015. V nepostupové kategorii nejmladších žáků byla mezi nejlepšími oceněna NELA SETINSKÁ ze třídy 3.B, mezi staršími žáky nás velmi úspěšně reprezentovala KRISTÝNA JIŘÍČKOVÁ z 5.C, která bude hájit naše barvy i v celostátním kole.

Vynikajících výsledků dosáhly také  naše žákyně DIANA MOREVOVÁ z 8.A PAVLÍNA DOSOUDILOVÁ z 9.D v Olympiádě z českého jazyka, kde si poradily s velkou konkurencí a  do krajského kola postupovaly na prvních dvou místech.

Mezi nejnadanější žáky školy bezesporu patří žák 9.A FILIP ZAVADIL, který ZŠ Slovan nesčetněkrát úspěšně reprezentoval v řadě vědomostních soutěží krajského a celostátního formátu, v letošním roce si například vybojoval krajský postup v matematické, zeměpisné, fyzikální a chemické olympiádě. Velmi nás těší také skutečnost, že zmínění žáci nejsou jednostranně zaměřenými „studijními typy“. Filip reprezentuje školu také jako basketbalista a fotbalista, Diana je talentovanou karatistkou a nadaná školní fotografka Pavla nám bude v příštím roce citelně scházet.

Všem našim soutěžícím blahopřejeme k dosaženým výsledkům a přejeme jim  hodně dalších úspěchů.

Společné fotografie oceněných žáků si můžete ptohlédnout ve fotogalerii.

Vedení ZŠ Slovan Kroměříž