Zájezd do Německa, Švýcarska a Lichtenštejnska

16. 6. 2017

Dne 6. června 2017 vyrazila naše škola na cestu do Německa, Švýcarska a v neposlední řadě Lichtenštejnska. Vyjeli jsme v 6 hodin ráno z Hanáckého náměstí a následovala asi 10 hodinová cesta do muzea letadel v Sinsheimu. Baden-Baden jsme kvůli dopravní zácpě nestihli a všichni z toho byli hodně smutní. Zanedlouho jsme dorazili do Rustu na ubytování u Europaparku. Večer jsme grilovali. I když nám počasí nevyšlo a hodně pršelo, grilování jsme si i tak užili.

Na druhý den jsme šli do Europaparku, do kterého se každý moc těšil. Já si ho osobně se svojí skupinkou moc užila a velké atrakce jako je Silver Star nebo Blue Fire jsme si vychutnali nejvíce. Park byl rozdělený na státy, ale my jsme to vůbec neřešili, protože jsme jen běželi sem a tam k dobrým atrakcím. Hodně unavení jsme se večer vraceli na ubytování a zase jsme grilovali, poté jsme si jen tak povídali a šli spát.

Poslední den jsme se už sbalili a šli jsme do autobusu na další dlouhou cestu do Basileje. Tam jsme si prohlédli různé památky. Potom jsme jeli do Curychu, kde jsme se podívali na Alpy a drahé obchody, poté jsme měli rozchod a někteří z nás po dlouhém hledání navštívili námi vyhledávaný McDonald. Po projití tohoto města byli všichni tak unavení, že už chtěli jet domů, ale ještě jsme měli před sebou zastavení ve Vaduzu, kde se nám všem také moc líbilo.

V autobuse jsme se dívali na film a povídali si. Ve večerních hodinách se nikomu nechtělo spát, ale kolem páté hodiny už všichni tvrdě spali. Poté jsme unavení, v 7 hodin ráno, dorazili domů a byli rádi, že protentokrát nemusíme do školy. Výlet jsme si hodně užili a do Europaparku bychom se určitě ještě někdy rádi podívali.

Monika Matulíková 9.A