Žákovské fórum v knihovně

1. 2. 2018

ŽÁKOVSKÉ FÓRUM

Dne 26. 1. se 8 žáků druhého stupně zúčastnilo akce „Žákovské fórum“, kterou pořádalo město Kroměříž. Akce se konala v knihovně Kroměřížska, setkali se zde zástupci žáků jednotlivých základních škol, zástupci odborů města a jiní vážení hosté. Jelikož se jednalo o již druhý ročník žákovského fóra, část programu navazovala na výsledky loňského setkání. Poté byli žáci rozděleni do skupinek dle témat (životní prostředí, doprava a mobilita, kultura, sport a volný čas, sociální prostředí a rozvoj města), kde společně se zástupci města diskutovali o možnostech zlepšení situace v daných oblastech. Po ukončení diskuzí následovala prezentace výsledků jednotlivých skupin a na závěr bylo sestaveno pořadí 10 nejdůležitějších bodů pro rozvoj města z pohledu žáků - tzv. „DESATERO KROMĚŘÍŽE“. Pan PhDr. Pavel Motyčka, Ph.D., místostarosta Kroměříže, nabídl účastníkům z řad žáků i možnost setkávat se v rámci nově vznikajícího Městského žákovského fóra.